CZEŚĆ, witaj w naszym świecie! To my –  MICHAŁ i KAŚKA – autorzy tego bloga: podróżujący KUCHARZ oraz POLIGLOTKA i LIDERKA WYPRAW z plecakiem po Azji. Poznaj nas bliżej! 

Na naszej stronie znajdziesz nie tylko posty z dalekich egzotycznych podróży, ale również z tych bliskich, jak i sporo informacji na temat ciekawych miejsc w Polsce. Do tej pory zwiedziliśmy ponad 50 krajów. Zapraszamy do wspólnego odkrywania świata 🙂

Kilka słów o nas:
Michał [pseudonim: Kuduk] – 39 lat

Szef kuchni. Gotuje od ponad 20 lat, bo lubi. Fachu uczył się zarówno w Polsce jak i za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, Bośni i Hercegowinie oraz Norwegii. Nic dziwnego, że jedzenie wychodzi mu naprawdę dobrze – wielokrotny zwycięzca polskich i międzynarodowych konkursów kulinarnych, m.in.: Primerba Cup 2011 i 2013, Trendy Chef 2013, 3-krotny finalista Kulinarnego Pucharu Polski. Dziś często sam jest członkiem jury konkursów kulinarnych. Od 2017 roku członek OSSKiC [= Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni] jak i Polskiej Narodowej Kadry Kulinarnej [Poland National Culinary Team] reprezentującej Polskę na Światowej Olimpiadzie Kulinarnej (Culinary World Cup 2018) w Luksemburgu (zdobyte medale: 1 brązowy i 1 srebrny) oraz na IKA Culinary Olympics 2020 w Stuttgarcie (zdobyte medale: 2 srebra). Z pasją prowadzi 3 restauracje hotelowe w Krakowie w samym sercu miasta.

Kaśka [pseudonim: Ruda] – 34 lata

Poliglotka i pasjonatka bliskich i dalekich podróży. To ona w tym duecie odpowiedzialna jest za planowanie każdej podróży i jej logistykę. Pasję zwiedzania dalekich zakątków łączy z nauką języków obcych. Sama z wykształcenia nauczycielka angielskiego i hiszpańskiego. Potrafi mówić w języku: angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, rosyjskim oraz na poziomie podstawowym chińskim, portugalskim i indonezyjskim.

Właścicielka firmy turystycznej – prowadzi wyprawy trampingowe po Azji (m.in. po Sri Lance, Nepalu i Wietnamie) w ramach współpracy z DiscoverAsia . Od niedawna prowadzi też klinikę w Krakowie wraz ze swoją siostrą (  Avant-Garde Clinique ), w której zajmuje się marketingiem, zarządzaniem i social media. Po 8 latach pracy w korporacjach (w tym 2 lata na stanowisku kierowniczym) zdecydowała się zmienić swoje życie zawodowe i pójść własną ścieżką.

Bloga prowadzimy od 6 grudnia 2016, kiedy to wyruszyliśmy w dłuższą podróż (prawie 7 miesięcy) po Azji i Australii odwiedzając 12 krajów – to była nasza przygoda życia! Polecamy choć raz w życiu ”zostawić wszystko” i ruszyć gdzieś z dala od wyścigu szczurów i materialistycznej rzeczywistości. Ta podróż wiele nas nauczyła, a szczegóły jak to w skrócie wyglądało z info odnośnie funduszy znajdziecie tutaj:

Nasza podróż życia po 12 krajach – koszty