CZEŚĆ, witaj w naszym świecie! To my –  MICHAŁ i KAŚKA – autorzy tego bloga: podróżujący KUCHARZ oraz POLIGLOTKA i LIDERKA WYPRAW z plecakiem po Azji. Poznaj nas bliżej! 

Na naszej stronie znajdziesz nie tylko posty z dalekich egzotycznych podróży, ale również z tych bliskich, jak i sporo informacji na temat ciekawych miejsc w Polsce. Do tej pory zwiedziliśmy ponad 70 krajów, a Dżunior, nasz synek podróżujący z nami od ponad roku był z nami już w 15 krajach. Zapraszamy do wspólnego odkrywania świata 🙂

Kilka słów o nas:
Michał [pseudonim: Kuduk] – 43 lata

Szef kuchni. Gotuje od ponad 25 lat, bo lubi. Fachu uczył się zarówno w Polsce jak i za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, Bośni i Hercegowinie oraz Norwegii. Nic dziwnego, że jedzenie wychodzi mu naprawdę dobrze – wielokrotny zwycięzca polskich i międzynarodowych konkursów kulinarnych, m.in.: Primerba Cup 2011 i 2013, Trendy Chef 2013, 3-krotny finalista Kulinarnego Pucharu Polski. Dziś często sam jest członkiem jury konkursów kulinarnych. Od 2017 roku członek OSSKiC [= Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni] jak i Polskiej Narodowej Kadry Kulinarnej [Poland National Culinary Team] reprezentującej Polskę na Światowej Olimpiadzie Kulinarnej (Culinary World Cup 2018) w Luksemburgu (zdobyte medale: 1 brązowy i 1 srebrny) oraz na IKA Culinary Olympics 2020 w Stuttgarcie (zdobyte medale: 2 srebra). Z pasją prowadzi 2 restauracje hotelowe w Krakowie w samym sercu miasta. Najczęściej spotkacie go w Hotelu Kossak**** serwującego wybitne dania dla gości Cafe Oranżeria z przepięknym widokiem na Zamek Królewski na Wawelu.

Kaśka [pseudonim: Ruda] – 38 lat

Poliglotka i pasjonatka bliskich i dalekich podróży. To ona w tym duecie odpowiedzialna jest za planowanie każdej podróży i jej logistykę. Pasję zwiedzania dalekich zakątków łączy z nauką języków obcych. Sama z wykształcenia nauczycielka angielskiego i hiszpańskiego. Potrafi mówić w języku: angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, oraz na poziomie podstawowym chińskim, portugalskim i rosyjskim.

Liderka wypraw w małych grupach  – prowadzi wyprawy trampingowe po Azji i Afryce (m.in. po Nepalu, Sri Lance, Wietnamie, Tanzanii i Kenii) w ramach współpracy z DiscoverAsia  oraz Travel Tribe. Jej flagowe wyprawy to: trekking w Himalaje do Bazy pod Annapurną (4130m npm) oraz trekking na Dach Afryki – Kilimandżaro (5895m npm). Zamierza rozszerzyć swoją ofertę o Góry Niebiańskie Kirgistanu, Szczyt Batian/Mt. Kenya (5199m npm – 2gi najwyższy szczyt Afryki) w Kenii oraz Góry Księżycowe z Górą Stanleya (5109m npm-3ci najwyższy szczyt Afryki) w Ugandzie. Niedawno wróciła z wędrówki alpejskiej – Tour du Mont Blanc [180km w 8dni przez 3 kraje: Włochy, Szwajcarię i Francję]. Od 4 lat prowadzi też klinikę w Krakowie wraz ze swoją siostrą ( Avant-Garde Clinique ), w której zajmuje się marketingiem, zarządzaniem i social media. Po 8 latach pracy w korporacjach (w tym 2 latach na stanowisku kierowniczym) zdecydowała się zmienić swoje życie zawodowe i pójść własną ścieżką.

Alexander [pseudonim: Dżunior] – 1,5 roku:)

Najmłodszy członek ekipy Kuuk&Travel, który ma na koncie 23 loty i 15 krajów! Cała lista odwiedzonych przez Dżuniora krajów: Grecja, Hiszpania, Dominikana, Słowacja, Czechy, Polska, Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Francja, Włochy, Monako, Dania, Albania, Czarnogóra i Łotwa:) Zagraniczne podróże z Kudukami zaczął jak miał 2 miesiące i w pierwszą wyprawę pojechał do Grecji. To niesamowicie ciekawy świata dzieciak z upodobaniem do samolotów, helikopterów, biedronek, aut i wody:)

Bloga prowadzimy od 6 grudnia 2016, kiedy to wyruszyliśmy w dłuższą podróż (prawie 7 miesięcy) po Azji i Australii odwiedzając 12 krajów [pełna lista: Birma/Mjanma, Tajlandia, Laos, Wietnam, Australia, Indonezja, Sri Lanka, Malezja, Japonia, Filipiny, Chiny i Nepal] – to była nasza przygoda życia! Polecamy choć raz w życiu ”zostawić wszystko” i ruszyć gdzieś z dala od wyścigu szczurów i materialistycznej rzeczywistości. Ta podróż wiele nas nauczyła, a szczegóły jak to w skrócie wyglądało z info odnośnie funduszy znajdziecie tutaj:

Nasza podróż życia po 12 krajach – koszty