Cześć, witaj! To my –  Kaśka i Michał Kuduk – autorzy tego bloga. Poznaj nas bliżej! 

 

Michał – 38 lat

Szef kuchni. Gotuje od ponad 20 lat, bo lubi. Fachu uczył się zarówno w Polsce jak i za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, Bośni i Hercegowinie oraz Norwegii. Nic dziwnego, że jedzenie wychodzi mu naprawdę dobrze – wielokrotny zwycięzca polskich i międzynarodowych konkursów kulinarnych, m.in.: Primerba Cup 2011 i 2013, Trendy Chef 2013, 3-krotny finalista Kulinarnego Pucharu Polski. Dziś często sam jest członkiem jury konkursów kulinarnych. Własnie wrócił z Olimpiady Kulinarnej (Culinary World Cup 2018) w Luksemburgu, gdzie wraz z Polską Narodową Kadrą Kulinarną (Poland Culinary National Team) zgarnął brązowy medal w konkurencji ”zimny stół” oraz srebrny medal za ”gorącą kuchnię”.

Kaśka – 33 lata

Poliglotka i pasjonatka bliskich i dalekich podróży. To ona w tym duecie odpowiedzialna jest za planowanie każdej podróży i jej logistykę. Pasję zwiedzania dalekich zakątków łączy z nauką obcych języków. Sama z wykształcenia nauczycielka angielskiego i hiszpańskiego. Potrafi mówić w języku: angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, rosyjskim, chińskim oraz na poziomie podstawowym portugalskim i indonezyjskim.

Ma za sobą 8 lat pracy w korporacjach, w tym 2 lata na stanowisku kierowniczym. Od niedawna – włascicielka firmy turystycznej – prowadzi wyprawy trampingowe po Azji (m.in. po Tajlandii, Sri Lance, Nepalu i Wietnamie) w ramach współpracy z DiscoverAsia. 

Bloga prowadzimy od 6 grudnia 2016, kiedy to wyruszylismy w dłuższą podróż (prawie 7 miesięcy) po Azji odwiedzając 12 krajów (w tym Australię) – to była nasza przygoda życia! Polecamy choć raz w życiu ”pieprznąć wszystkim” i ruszyć gdzies z dala od wyscigu szczurów i materialistycznej rzeczywistosci. Ta podróż wiele nas nauczyła, a szczegóły jak to w skrócie wyglądało z info odnosnie funduszy znajdziecie tutaj:

Nasza podróż życia po 12 krajach – koszty

Witaj w naszym swiecie! Na naszej stronie znajdziesz nie tylko posty z dalekich egzotycznych podróży, ale również z tych bliskich, jak i sporo informacji na temat ciekawych miejsc w Polsce. Będzie nam miło jak pozostawisz swój komentarz na blogu – każda opinia jest cenna. Zapraszamy do wspólnego odkrywania swiata 🙂